Uvježbavanje pripadnika Postrojbe Civilne zaštite i Povjerenika Civilne zaštite

Uvježbavanje pripadnika Postrojbe Civilne zaštite i Povjerenike CZ Općine Viškovo izvršeno je 30. travnja 2016.g. s ciljem kontinuiranog uvježbavanja za potrebe sustava zaštite i spašavanja. Uvježbavanje je obuhvatilo teoretsku i praktičnu obuku sukladno programu osposobljavanja Državne uprave za zaštitu i spašavanje. Ovogodišnja vježba izvršena je s ciljem uvježbavanja pružanja logističke potpore DVD-u Halubjan za slučaj većih požara na otvorenom području.

Ovo je bila treća vježba za pripadnike postrojbe Civilne zaštite opće namjene, a prva za povjerenike Civilne zaštite. Povjerenici su imenovani koncem 2015. godine, njih ukupno četrnaest i to po jedan povjerenik i jedan zamjenik za svako naselje Općine Viškovo.

Uvježbavanje je provedeno po gđi. Lenjinki Juričić Mamilović ispred DUZS-a i pripadnicima DVD-a Halubjan na čelu sa zapovjednikom DVD-a gospodinom Sanjinom Blaževićem. Pripadnici postrojbe su prvi puta imali priliku upoznati se sa novonabavljenim defibrilatorom i ostalom medicinskom opremom koju je financirala Općina Viškovo za potrebe DVD-a Halubjan. Na kraju je u neformalnom razgovoru općinske načelnice gđe. Sanje Udović, načelnika stožera ZiS i zamjenika Denisa Mladenića i zapovjednika DVD-a Halubjan zaključeno da će se prilikom nabave opreme za potrebe Civilne zaštite ista predati na čuvanje i korištenje DVD-u Halubjan te će se po potrebi koristiti kako za potrebe DVD-a tako i postrojbe CZ-a.