U obuhvatu kružnog raskrižja u centru Viškova postavljene kamere za nadzor prometa

Sukladno prethodnim najavama, prometni redar Općine Viškovo će od utorka 4. lipnja početi sa sankcioniranjem vlasnika vozila koji krše prometne propise u obuhvatu kružnog raskrižja u centru Viškova. Dvije kamere za nadzor prometa u mirovanju postavljene su prije 20-ak dana, a nakon pokusnog rada tijekom kojeg se prekršaji nisu evidentirali, prometni redar će sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama sankcionirati vlasnike vozila koji svojim neodgovornim ponašanjem ugrožavaju sigurnost svih sudionika u prometu i smanjuju protočnost prometa u samom centru Viškova.

Ujedno će se početi nadzirati i poštivanje regulacije prometa u mirovanju kad je riječ o parkiranju na sporednoj prometnici koja od groblja Viškovo vodi prema centru općine. Naime, parkiranje je na toj dionici dozvoljeno u trajanju do najviše 120 minuta i to radnim danom od 06:00 do 20:00 sat. Pakiranje bez vremenskog ograničenja dozvoljeno je svakog dana od 20:00 do 06:00 ujutro, a nedjeljom i blagdanom od 0-24 sata. Počevši od 4. lipnja, prometni redar će uz pomoć kamera za nadzor prometa sankcionirati i vlasnike vozila koji ne poštuju navedena vremenska ograničenja.