Svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Viškovo

U srijedu 13. travnja 2022. godine u sportskoj dvorani Osnovne škole Sveti Matej Viškovo i nakon dvije godine pauze zbog pandemije, održana je svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Viškovo povodom Dana Općine Viškovo koji se obilježava 15. travnja. Po prvi put u 29-godišnjoj povijesti, svečanoj sjednici nazočio je i predsjednik Republike Hrvatske. Osim Zorana Milanovića, na sjednici su bili i izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora i predsjednika Vlade Republike Hrvatske Tomislav Klarić, primorsko-goranski župan Zlatko Komadina, državni tajnik u Ministarstvu zdravstva Željko Plazonić, čelnici prijateljskih općina Ernestinovo i Barban,  brojni načelnici i gradonačelnici iz riječkog prstena, Liburnije i Gorskog kotara i mnogi drugi uvaženi gosti. Na sjednici su dodijeljena javna priznanja za 2021. godinu. Nagrada Općine Viškovo za životno djelo u 2021. godini za cjelokupno postignuće, koje predstavlja izuzetan doprinos razvitku i ugledu Općine Viškovo dodijeljena je, uz novčani iznos od 15 tisuća kuna, Josipu Crniću, donedavnom ravnatelju Osnovne škole Sveti Matej. Njega su predložili Osnovna škola Sveti Matej Viškovo i Nogometni klub Halubjan za osobiti doprinos u radu i razvoju osnovne škole kako za učenike tako i za učitelje te za osobiti angažman u Nogometnom klubu Halubjan i Boćarskom klubu Marčelji čime je uvelike doprinio u razvoju sporta i sportske infrastrukture na području Općine Viškovo. Zahvalnica Općine Viškovo zbog 25 godina neprekidnog rada obrta i promicanja obrtništva na području Općine Viškovo dodijeljena je Milanu Butorcu, poznatom obrtniku i vlasniku Automehanike Butorac. U prigodnom programu svečane sjednice nastupili su Tara Miholjević, učenica 6c razreda koja je uz pripremu profesorice glazbene kulture Vesne Matić otpjevala državnu himnu. Mješoviti pjevački zbor Kulturno-umjetničkog društva Halubjan izveo je svečanu pjesmu Primorsko-goranske županije „Zavičaju tebi“. Pod vodstvom učiteljice Nine Dukić Srok, učenici Julija Cetina, Zara Načinović, Patrik Host, Mateo Arapović i Moreno Srok izveli su „Recital o halubajskemu kraju“. Mateo, Patrik i Moreno nosili su tradicionalnu zvončarsku monturu, a Julija i Zara kostime Kunpanije s Halubja. U glazbenom dijelu programa nastupili su Ivana Marčelja, gitarist i skladatelj Spartaco Črnjarić te pjevačica Majda Marenčić.