Potpisan ugovor za Projekt „ZAŽELI“ – program zapošljavanja žena-faza III"

U četvrtak 28. srpnja 2022. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu svečano su  potpisani i uručeni ugovori za Poziv „Zaželi – program zapošljavanja žena – faza III“.

U ime Općine Viškovo kao nositelja projekta i partnera na projektu Općine Klana, načelnica Općine Viškovo Sanja Udović potpisala je ugovor kojim je osigurano 100% bespovratnih sredstava u iznosu od 491.606,90 kuna za ovaj društveno vrijedan projekt.

Ugovore je korisnicima uručio predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković i ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić.

„ZAŽELI“ je projekt kojim se starijim i nemoćnim mještanima Općine Viškovo nastavlja pružati pomoć od strane gerontodomaćica koje će pružati podršku za ukupno 24 korisnika. To u praksi znači da će se temeljem ovog projekta koji će se provoditi ukupno 8 mjeseci, zaposliti žene s najviše završenim srednjoškolskim obrazovanjem, odnosno pripadnice teže zapošljivih/ranjivih skupina, kao gerontodomaćice koje će brinuti o starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju kroz pomoć u dostavi namirnica, nabavci kućansko-higijenskih potrepština, pripremi obroka, održavanju čistoće prostora te brigu o higijeni, kao i pomoć u socijalnoj integraciji.

Obzirom zajedničke ciljeve i vrlo dobru suradnju s Općinom Klana suradnja se nastavlja i dalje te će tako Općina Klana u provedbi ovog projekta zaposliti 6 žena koje će pružati pomoć i podršku za 36 korisnika.
„Općina Klana izrazito je ponosna što smo zajedno sa partnerom Općinom Viškovo opet uspjeli proći na javnom pozivu i dobiti ugovor vrijedan 491.606,90 kuna za društveno vrijedan projekt “Zaželi-program zapošljavanja žena-faza III”. Projekt “Zaželi-program zapošljavanja žena” pokazao se hvalevrijednim i nužnim za osobe zrelije dobi na području  svih pet naselja u Općini Klana. Naši su korisnici bili jako zadovoljni i drago  nam je da će opet biti u mogućnosti koristiti sve prednosti ovoga projekta. Dosadašnja suradnja sa Općinom Viškovom pokazala se izvrsnom te vjerujemo da ćemo i dalje nastaviti u istom ritmu“ poručila je načelnica Općine Klana Željka Šarčević Grgić.

Pristup zapošljavanju, osnaživanje radnog potencijala žena, ublažavanje posljedica nezaposlenosti, poticanje socijalne uključenosti i povećanje kvalitete života su iznimno pozitivni rezultati ovog projekta stoga nas veseli nastavak programa kojim ćemo zasigurno utjecati na razvoj naše lokalne sredine, naglasila je Općinska načelnica Sanja Udović.