Potpisan ugovor za EU sredstva za izradu II. izmjene i dopune Prostornog plana uređenja općine Viškovo

Općina Viškovo i Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju potpisali su Ugovor o sufinanciranju za izradu II. izmjene i dopune Prostornog plana uređenja Općine Viškovo.

Isti je potpisan temeljem provedenog Natječaja za provedbu podmjere 7.1. »Sastavljanje i ažuriranje planova za razvoj općina i sela u ruralnim područjima i njihovih temeljnih usluga te planova zaštite i upravljanja koji se odnose na lokalitete Natura 2000 i druga područja visoke prirodne vrijednosti« - provedba tipa operacije 7.1.1. »Sastavljanje i ažuriranje planova za razvoj jedinica lokalne samouprave« iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2020. godine.

Navedenim je Općini Viškovo odobreno 100% sufinanciranje izrade predmetnih izmjena i dopuna Plana za koje je provedena nabava te je izrada u tijeku. Ukupna vrijednost usluge iznosi oko 200.000,00 kuna.