Općinska načelnica prisustvovala provedbi projekta MAH-1 u II. policijskoj postaji Rijeka

Posjetom dvadeset i dvoje učenika 4b razreda OŠ „Sveti Matej“ Viškovo  II. policijskoj postaji Rijeka, je u petak, 08.04.2016. godine završila je ovogodišnja provedba prve komponente „Mogu ako hoću 1“ (MAH-1) preventivnog programa „Zajedno više možemo“ za osnovnoškolce s područja Općine Viškovo. Naime, tijekom prošlog tjedna Policijsku postaju je posjetilo 93 učenika 4 odjeljenja četvrtih razreda OŠ „Sveti Matej“.

Učenici su stigli autobusom u pratnji svoje učiteljice, Rine Afrić, a podršku im je došao pružiti i ravnatelj škole Josip Crnić.  Drage goste dočekao je pomoćnik načelnika Policijske postaje Milan Gržin i kontakt policajac Marijan Geci, a predavanju je prisustvovala i Općinska načelnica Sanja Udović.

Nakon predavanja učenici su obišli prostor Policijske postaje, a duže su se zadržali u prostorijama za prepoznavanje i za zadržavanje te kroz igru naučili o osnovama policijskog postupanja i kriminalističkog istraživanja. Na kraju su razgledali policijsko vozilo, a za uspomenu na druženje s policijom podijeljen im je priručnik „Moj podsjetnik“.

Preventivni program „Zajedno više možemo“ provodi se u partnerstvu Policijske uprave primorsko-goranske i Općine Viškovo od ožujka 2014. godine.