Recept s Viškova: četvrtina proračuna za djecu i mlade

U dnevnim novinama Novi list, u nedjelju 9. travnja 2017. godine objavljen je članak pod nazivom "Recept s Viškova: četvrtina proračuna za djecu i mlade", a vezano uz nagli porast stanovništva u posljednih 25 godina.

Općina Viškovo najmlađa je, ali ujedno i stanovništvom najveća općina u Republici Hrvatskoj koja u posljednih 25 godina bilježi stalni rast broja stanovnika. Godišnje se rađa oko 200 najmlađih stanovnika, a prema riječima stručnjaka Stjepana Šterca, Općina Viškovo će i u budućnosti imati pozitivan demografski prirast budući se četvrtina proračuna Općine Viškovo izdvaja za djecu i mlade.

Općina Viškovo je i područje poslovne oaze za više od 800 registriranih poduzetika i obrtnika za koje je ove godine na prijedlog Općinske načelnice Sanje Udović usvojen Program poticanja razvoja gospodarstva I smanjenja nezaposlenosti za 2017. godinu.

Cijeli članak možete pročitati ovdje