Obilježen dan zaštitnika Općine Viškovo svetog Mateja

Povodom obilježavanja Dana zaštitnika Općine Viškovo svetog Mateja, u četvrtaka 19. rujna 2013. godine, u restoranu „Ronjgi“, održana je svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Viškovo.

Prije svečane sjednice, u 18.00 sati na centralnom križu groblja u Viškovu položeni su vijenci.

Više

Skupu u restoranu Ronjgi prigodnim govorima obratili su se općinska načelnica Sanja Udović i predsjednica Općinskog vijeća Jagoda Dabo.

Prisutne su pozdravili i načelnik prijateljske Općine Ernestinovo Matija Grajf, gradonačelnik Grada Kastva Ivica Lukanović i župan Primorsko-goranske županije Zlatko Komadina.

U sklopu svečane sjednice, Općinska načelnica i Predsjednica Općinskog vijeća podijelile su nagrade odličnim učenicima osnovnih škola koji su tijekom svih osam godina školovanja postigli odličan uspjeh, a imaju prebivalište na području Općine Viškovo. Učenicom generacije proglašena je Chiara Vratović. Svi nagrađeni dobili su i novčane nagrade.

Također, Marina Jurić, direktorica TZ Viškovo, dodijelila je nagrade za najljepše uređenu okućnicu, balkon i autohtonu arhitekturu na području Općine Viškovo.

U prigodnom programu nastupila je vokalna skupina „Mistrage“.