Koordinacija župana s čelnicima gradova i općina "riječkog prstena"

9. srpnja 2013. u Vijećnici u Saršonima održan susret župana Zlatka Komadine s gradonačelnicima i načelnicima gradova i općina "riječkog prstena".
U Saršonima se u utorak župan Zlatko Komadina sastao s gradonačelnicima i načelnicima riječkog prstena saslušavši njihovu problematiku i glavne razvojne pravce u iduće četiri godine. Čelnicima gradova i općina predstavila se i nova-stara županijska uprava. Općinska načelnica Općine Viškovo istaknula je nekoliko projekata značajnih za Općinu: izgradnja Interpretacijskog centra u Ronjgima koji se također priprema za financiranje iz EU fondova, nadalje razvoj poduzetničkog inkubatora u RZ Marišćina gdje bi se osnovao i Re-use centar, te izgradnja nove školske zgrade. Na području Općine odvijaju se i dva projekta čija ukupna vrijednost prelazi iznos od 50 milijuna eura: izgradnja CZGO Marišćine i pristupne ceste za centralnu zonu. Općina Viškovo postaje jedno veliko gradilište, zaključila je Općinska načelnica najavivši i druge nove investicije.