Naziv projekta: „Dostojanstvena starost u vlastitom domu – socijalne usluge urbane aglomeracije Rijeka“;

Nositelj: Hrvatski Crveni križ - gradsko društvo Crvenog križa Opatija

Partner: Općina Viškovo

Trajanje projekta: 24 mjeseca (travanj 2021. – travanj 2023.)

Predviđeno je 100% financiranje iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali.

Ukupna vrijednost projekta: 1.987.142,26 kn;

O projektu: Projektom se želi unaprijediti kvaliteta života starijih i nemoćnih osoba treće životne dobi i osoba s invaliditetom kroz programe - Pomoć u kući te Posudionica medicinske opreme i pomagala na području Urbane aglomeracije Rijeka uključujući i Općinu Viškovo. Crveni križ Opatija planira zapošljavanje gerontodomaćica koje će pružati pomoć i podršku starijim i nemoćnim osobama i osobama s invaliditetom u vidu uređenja kućnog prostora, nabavke namirnica, pomoći u higijenskim potrebama, pripreme obroka, pomoći u obavljanju nekih za život važnih zadaća. Predviđena je i nabavka medicinske opreme i pomagala (kreveta, anatomskih madraca, invalidskih kolica i hodalica i sl.) te vozila, ali i zapošljavanje skladištara koji će biti zadužen za razvoženje i montažu opreme u domove potencijalnih korisnika.