Predavanje u sklopu EU projekta Pomoć i podrška starijim osobama kroz razvoj izvaninstitucijskih socijalnih usluga

U sklopu EU projekta "Pomoć i podrška starijim osobama kroz razvoj izvaninstitucijskih socijalnih usluga" čiji je nositelj Udruga umirovljenika Viškovo, a partner Općina Viškovo, u petak 10. lipnja 2022. godine u Domu hrvatskih branitelja s početkom u 10 sati održat će se predavanje na temu „Starenje- javnozdravstveni izazov društva“.

S ciljem pružanja podrške procesu deinstitucionalizacije te podizanja svijesti o važnosti i dobrobiti uspostave izvaninstitucijskih socijalnih usluga u zajednici, predavanje će održati prim. Helena Glibotić Kresina, dr.med. iz Zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije. O dobrobiti i važnosti uspostave izvaninstitucijskih socijalnih usluga iz svog iskustva i perspektive govorit će Ružica Ninić iz Centra za socijalnu skrb Rijeka, a kao primjeri dobre prakse uspostave socijalne usluge pomoć u kući predstavit će se projekti Gradskog društva Crvenog križa Opatija „Zaželi“ i „Dostojanstvena starost u vlastitom domu“ o kojima će govoriti Katarina Šebalj, voditeljica projekta.