Obavijest o provedbi deratizacije i dezinsekcije na području Općine Viškovo

Djelatnici Veterinarske stanice Rijeka d.o.o. u razdoblju od 20. svibnja do 22. svibnja 2020. godine provodit će na području Općine Viškovo obveznu preventivnu deratizaciju i dezinskeciju. Tim djelatnika koji će obaviti akciju sastoji se od jednog sanitarnog tehničara i jednog diplomiranog sanitarnog inženjera. U akciji će se izlagati otrov za glodavce od 8:00 do 15:00 sati. Zabranjeno je dirati ili premještati mamce. Mjere će se provoditi na javnim površinama. Upozoravaju se mještani da onemoguće pristup djeci na mjesta na koja su postavljene meke, da odstrane s površina smeće (osobito otpatke od hrane) i da sklone domaće životinje i kućne ljubimce. Ako glodavci pojedu sve izložene otrovne meke, o tome treba obavijestiti Veterinarsku stanicu Rijeka d.o.o. na telefon 345-603.